• Mavi Yeşil
  • Mavi Yeşil
  • Mavi Yeşil
Emiroğulları İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.

NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Yıllarca çalışıp hazırladığımız birikimlerimizle bir ev almak hepimiz hayalidir. Peki, ev alırken nelere dikkat edilmeli? Şimdi gelin birlikte bir göz atalım: 

 

1-Evin bulunduğu muhitin yaşam tarzımıza uygunluğu: benim için ev alırken en çok dikkat edilmesi gerekenlerin başında evin bulunduğu çevrenin benim yaşam şartlarıma uygunluğudur. Size benzeyen insanlarla komşu olmak size daha mutlu hissettirecektir. 

 

2-Alacağınız evin sosyal imkanlara yakınlığı: alacağınız evin otobüs, dolmuş vb. ulaşım imkanlarına, market, eczane veya hastaneye yakınlığı dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerden bir tanesi. Yaşamınızı kolaylaştırmak için bu tarz olanaklara dikkat etmekte fayda var. 

 

3-Evinizin cephesi: kesinlikle en önemli kriterlerden bir tanesi de aldığınız evin cephesi; güneş alıp almama durumu. Güneş girmeyen eve doktor girer diyen atalarımızın sözlerini kulak arkası etmemekte fayda var. En uygun cepheli evler genellikle üç cepheli yani güney, doğu ve batı cepheli evler olmakla birlikte, bulunması oldukça zordur. Size tavsiyemiz böyle bir durumda seçilecek en güzel ev güney batı cephe olanlardır. 

 

4-Oda sayısının yaşam kalitenize uygunluğu: nelere dikkat edilmeli derken alacağımız evde en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesi de oda sayısının yaşam kalitenizi bozmayacak şekilde olmasıdır. Gereksiz fazla odalı evlerden kaçınmak dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan bir tanesi. 

 

Ev alırken nelere dikkat edilmeli derken şunu da unutmamak gerekir ki en önemli kısım alacağınız eve kalbinizin de ısınmasıdır. Neticede sürekli değişimi kolay olmayacaktır. Şimdiden alacağınız evin hayırlı olması dilekleriyle.