• Mavi Yeşil
  • Mavi Yeşil
  • Mavi Yeşil
Emiroğulları İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.

EMLAK DEĞERLERİ

Türkiye'nin en çok göç alan illerinden birisi olan Bursa, İzmir yönüne doğru genişliyor. Bursa'nın gayrimenkul açısından son dönemde yükselen bölgeleri olarak Nilüfer, İhsaniye, Ata-evler, Ertuğrulkent ve Alünşehir gösteriliyor. Arsanın zor bulunduğu bu bölgeler içerisinde Nilüfer'in bazı bölgelerinde tek tük elde kalan arsaların metrekaresi, 90 ile 100 YTL arasında bir fiyatla alıcı bulabiliyor.
 
Bu bölgelerdeki evlerin fiyatı ise 125 bin TL'den başlayıp 250 bin TL'ye kadar çıkabiliyor. Bursa'da önümüzdeki birkaç yıl içinde değerlenecek muhtemel bölgeler arasında İzmir yolu başı çekiyor. Bu hat üzerindeki imarlı arsaların dönümünün 200 bin TL'den başlayıp 1 milyon TL'ye kadar çıktığı ifade ediliyor.
 
İzmir yolundaki imarsız olan arsaların dönümünün ise 70 ile 150 bin TL olduğu belirtiliyor. Nilüfer'in içindeki Çalı, Demirci, Yaylacık, Kayaba ve Hasa-nağa Bölgesi'ndeki (Orman alam-TOKİ'nin yatırım yaptığı bölge) imarlı arsaların dönümü 100 ile 150 bin TL, imarsız arazilerin dönümü ise 50 bin ile 100 bin YTL arasında değişiyor. Bursa Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Ahmet Gür, Bursa'da şu anda değeri düşen ve yerinde sayan bir bölgenin bulunmadığının altını çiziyor.